REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Dębica poprawiła się w I kwartale

Producent opon samochodowych w I kw. poprawił wyniki finansowe względem trzech pierwszych miesięcy 2018 r.
Foto: Adobestock

Przychody ze sprzedaży produktów do klientów z grupy Goodyeara od stycznia do końca marca wyniosły 502,8 mln zł co stanowiło 88 proc. ogólnej sprzedaży. Całkowite przychody ze sprzedaży wynosiły 571,1 mln zł i były wyższe o 14 proc. niż przed rokiem. Duży wpływ na poprawę wyniku sprzedaży Dębicy miał 28,5-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży do podmiotów niepowiązanych, które wyniosły 68,3 mln zł. Ich ogólny udział w przychodach wynosił 12 proc.

- Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej związanej m.in. ze spadkiem sprzedaży na rynku opon do samochodów osobowych oraz dalszymi wzrostami cen materiałów, wypracowaliśmy zysk netto o blisko 6 proc. większy niż rok wcześniej – komentuje Leszek Szafran, prezes Dębicy.

Firmie udało się obniżyć koszty sprzedaży oraz koszty zarządu. W I kwartale wyniosły one w sumie 5,6 mln zł i były niższe o 1,8 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.

Dębica poprawiła również zysk z działalności operacyjnej. W I kwartale. Wyniósł 58,8 mln zł i był o 10,9 proc. wyższy niż przed rokiem. Zysk netto wyniósł 58,5 mln zł i podobnie jak EBIT był wyższy – o 5,9 proc.

Kurs Dębicy wynosił w piątkowy poranek 78 zł i spadał o 1,7 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA