Przemysł

Tim: Wycena najwyższa od 2007 roku

Dobra passa Timu trwa. Podczas środowej sesji notowania dystrybutora elektrotechniki rosły nawet o prawie 3 proc., osiągając 23,60 zł. Tylko od początku stycznia akcje zdrożały o prawie 30 proc. Tak wysoko jak obecnie nie były wyceniane od 2007 r.
Foto: materiały prasowe

Inwestorzy docenili, że spółka bardzo dobrze odnalazła się w pandemii, co znajduje pozytywne odzwierciedlenie w dynamicznie rosnących przychodach. W marcu jej obroty zwiększyły się rok do roku o ponad 35 proc., do 106,5 mln . Z tego przychody online wyniosły 72,2 mln zł, co oznacza wzrost o 36,8 proc. rok do roku. W całym I kwartale br. obroty spółki przekroczyły już 250 mln zł, co jest wynikiem o ponad 21 proc. lepszym niż rok wcześniej. – Ostatni kwartał 2020 r. był rekordowy, po raz pierwszy bowiem nasze obroty przekroczyły ćwierć miliarda złotych, a doświadczenie poprzednich lat uczyło, że udany IV kwartał przekłada się na bardzo dobry I kwartał nowego roku. Ponad 262 mln zł przychodów w I kwartale 2021 r. potwierdza tę prawidłowość, a rekordowe obroty w marcu pokazują, jak skalujemy biznes – komentuje Krzysztof Folta, prezes Timu. – Nasza satysfakcja jest tym większa, że towarzyszy temu rekordowa dynamika marcowych przychodów ze sprzedaży online, a to wszystko łączy się z najwyższą w historii liczbą rejestracji nowych użytkowników platformy Tim.pl. W tym przypadku przekroczyliśmy inny symboliczny próg: 2 tys. nowych potencjalnych klientów. Na siłę i potencjał naszego wzrostu składa się zatem zarówno atrakcyjna, coraz szersza oferta, jak i stale rosnące grono kupujących. Za nami I kwartał 2021 r., a więc dopiero się rozpędzamy – podkreśla prezes.

Według oczekiwań zarządu Timu w najbliższych latach grupa ma potencjał do wzrostu szybszego niż rynek e-commerce, który według założeń będzie się rozwijał w tempie ponad 20 proc. rocznie. Będzie to miało przełożenie na wyższe zyski Timu. Wraz zys-

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.