Przemysł

Megaron. Będzie więcej nowości

Spółka stawia na produkcję klejów cementowych i farb.
Foto: materiały prasowe

Megaron chce w tym roku położyć duży nacisk na wzrost sprzedaży nowych wyrobów. Podejmując zaplanowane w tym zakresie działania, bacznie obserwuje sytuację zewnętrzną. W jego ocenie dziś nie można nawet wykluczyć załamania koniunktury na rynku materiałów budowlanych, m.in. w kontekście rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W następstwie zakończonych inwestycji obecnie planowane są jednak kolejne kroki. – Przede wszystkim należy wspomnieć o uruchomieniu pod koniec 2019 r., czyli nieco później, niż planowaliśmy, linii do produkcji mieszanek cementowych (klejów cementowych). Teraz chcemy skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu jej możliwości, a tym samym na intensyfikacji sprzedaży nowych wyrobów – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu.

Ubiegły rok to również uruchomienie eksperymentalnej linii do produkcji dachowych farb hydroizolacyjnych. W tym przypadku pewnym problemem było uzyskanie takich zdolności wytwórczych, jakie pierwotnie zakładano. W efekcie do sprzedaży wprowadzono stosunkowo niewielkie ilości tego typu farb. – W tym roku chcemy znacząco zwiększyć ich sprzedaż, poprzez maksymalne dociążenie powstałej linii technologicznej. Przez dwa, trzy lata będziemy też zdobywać doświadczenie na rynku farb dachowych, aby w przyszłości móc na nim zaistnieć ze zdecydowanie większą produkcją – twierdzi Zaziemski. W tym roku firma zamierza też uruchomić produkcję wyrobów gruboziarnistych (tynki).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.