Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Megaron chce w tym roku położyć duży nacisk na wzrost sprzedaży nowych wyrobów. Podejmując zaplanowane w tym zakresie działania, bacznie obserwuje sytuację zewnętrzną. W jego ocenie dziś nie można nawet wykluczyć załamania koniunktury na rynku materiałów budowlanych, m.in. w kontekście rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W następstwie zakończonych inwestycji obecnie planowane są jednak kolejne kroki. – Przede wszystkim należy wspomnieć o uruchomieniu pod koniec 2019 r., czyli nieco później, niż planowaliśmy, linii do produkcji mieszanek cementowych (klejów cementowych). Teraz chcemy skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu jej możliwości, a tym samym na intensyfikacji sprzedaży nowych wyrobów – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent tkanin i odzieży zdobył pierwszy kontrakt na dostawę obuwia sportowego dla Wojsk Specjalnych. Nie bez problemów.
Za nami ciekawy kwartał ze wzrostem liczby transakcji fuzji i przejęć. Do istotnych zmian właścicielskich doszło m.in. w sektorze finansowym, ale też biotechnologicznym. Inwestorzy czekają jeszcze na lepsze otoczenie gospodarczo-polityczne.
Już obaj odwołani z rad nadzorczych ZE PAK i Cyfrowego Polsatu synowie miliardera cofnęli sądowe pozwy o unieważnienie uchwał walnych zgromadzeń ich dotyczących.
Producent odzieży ochronnej dla służb mundurowych zdobył duże zamówienie od Straży Granicznej. Inwestorzy czekają na coś więcej.
W ubiegłym roku więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększyło. W tym roku zazwyczaj deklarują podobne budżety jak w 2024 r. Problemem pozostaje jednak dostęp do właściwych informacji.
Energetyka i petrochemia pozostaną fundamentem, te rynki dają odpowiednią podaż zleceń i marże. Inwestujemy też w obronność i odbudowę Ukrainy, dbając o ograniczanie ryzyka – mówi Jakub Stypuła, prezes Polimeksu Mostostalu.