REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Parkiet PLUS

Edward Mills: Trump nie pozwoli na bessę

WYWIAD | EDWARD MILLS - z dyrektorem zarządzającym w Raymond James odpowiedzialnym za analizy polityczne rozmawia Grzegorz Siemionczyk

Edward Mills

Foto: materiały prasowe

W wielu scenariuszach rynkowych na ten rok można przeczytać, że Donald Trump zrobi wszystko, aby podtrzymać dobrą koniunkturę na Wall Street. Podobno prezydent traktuje hossę na giełdzie jako jedną z miar swojego sukcesu, więc walcząc o reelekcję w listopadowych wyborach, nie dopuści do głębokiej korekty. To jest celna diagnoza?

Tak. Donald Trump rzeczywiście uważa, że nie uzyska reelekcji, jeśli hossa skończy się przed wyborami. Dlatego doczekaliśmy się porozumienia handlowego z Chinami i dlatego w agendzie prezydenta na ten rok może być porozumienie handlowe z UE, a z pewnością nie będzie w niej ceł na import europejskich aut. Warto jednak pamiętać, że rok wyborów prezydenckich w USA w 90 proc. przypadków jest dla rynku akcji udany.

Rok poprzedzający rok wyborczy jest podobno statystycznie lepszy...

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA