REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

Zarobić na lokacie walutowej? Tylko przy wahaniach kursowych

Nie ma co oszczędzać w złotych, nie ma co oszczędzać w euro, dolarach, funtach czy frankach. W niektórych bankach oprocentowanie spadło już do zera.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Trzy obniżki stóp procentowych. Odsetki od depozytów złotowych bliskie zera. Pandemia w rozkwicie. Czy Polacy zaczęli szukać bezpiecznych walutowych przystani? Majowe dane NBP pokazują, że postawili na łatwo dostępną gotówkę: gwałtownie rosły złotowe depozyty bieżące.

Po co komu lokaty?

Rosnącą wartość złotowych depozytów bieżących można było jeszcze do niedawna tłumaczyć zainteresowaniem promowanymi przez banki kontami oszczędnościowymi. Była to szansa na relatywnie wysokie odsetki – banki bowiem traktują zgromadzone na kontach oszczędności jako długoterminowe i zachęcały do otwierania rachunków. Przede wszystkim oprocentowaniem – na poziomie niezłych lokat. Teraz jednak depozytami zainteresowane nie są – promują niektóre, o małej wartości, by przyciągnąć klientów i sprzedawać im inne produkty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA