Nieruchomości

Nowa filozofia mieszkania zmienia także polski rynek

Poza dachem nad głową nie tylko najemcy, ale i nabywcy lokali oczekują dodatkowych usług. Do naszego kraju wkracza też coraz śmielej nowy format: coliving.

Rent24 łączy coliving z coworkingiem.

Foto: materiały prasowe

Mieszkanie w aglomeracji to już nie tylko cztery ściany. Kupcy i najemcy oczekują wartości dodanej. Na rynku pojawiają się zatem nowe koncepty – colivingu czy mieszkań serwisowanych.

Wspólna praca i życie

Idea wspólnych przestrzeni do pracy bardzo dobrze przyjęła się w Polsce. Spółka Rent24, która niedawno weszła na nasz rynek jako operator coworków, zajmuje się także colivingiem: ma obiekt w Berlinie, kolejne chce otworzyć w Hamburgu, Chemnitz i Zagrzebiu. Czy niszę tę może również rozwijać w Polsce? – Planujemy otworzyć więcej przestrzeni colivingowych na całym świecie, ponieważ otrzymujemy bardzo pozytywne opinie. W Polsce sprawdzamy już kilka lokalizacji – przyznaje Robert Bukvic, prezes i założyciel Rent24. – Idealnie, gdy coliving znajduje się w pobliżu naszej przestrzeni coworkingowej lub nawet w tym samym budynku. Wypracowaliśmy kompleksowy katalog kryteriów, z którego korzystają nasi eksperci przy ocenie budynków. Oceniają oni m.in. lokalizację w skali mikro i makro oraz połączenia komunikacyjne – dodaje Bukvic.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.