REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Gotówka za biura i magazyny

Mamy wiosenny wysyp transakcji sprzedaży obiektów komercyjnych. Czy to przełoży się na dywidendy?
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

915 mln zł wynosi wartość umów sprzedaży nieruchomości komercyjnych zawartych w ostatnich tygodniach przez deweloperów z giełdy. Część tego strumienia gotówki może trafić do kieszeni akcjonariuszy.

Negocjacje w toku

LC Corp negocjuje sprzedaż biurowców Silesia Star w Katowicach i Retro Office House we Wrocławiu za 113,2 mln euro, czyli ponad 480 mln zł (1,07 zł na papier). Transakcja ma zostać zamknięta do sierpnia. Pytanie, czy tym razem się uda, bo jesienią deweloper negocjował sprzedaż czterech kompleksów biurowych za 275 mln euro (1,2 mld zł). Na koniec września wartość sprzedawanych aktywów (GAV, gross asset value) wynosiła 510 mln zł, na budowę Silesia Star w Katowicach i Retro Office House zaciągnięte są kredyty o łącznej wartości blisko 170 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA