Nieruchomości

Po krótkiej przerwie ziemia znów na radarach

Inwestorzy wracają do zakupów działek, są jednak ostrożni i selektywni. Oferta zwiększa się o parcele z zasobów samorządów i firm z udziałem Skarbu Państwa.

Uwaga inwestorów z rynku hotelowego zawęziła się praktycznie do działek w miejscowościach wypoczynkowych, głównie nad morzem.

Foto: materiały prasowe

Pandemia spowolniła w ubiegłym roku transakcje na rynku gruntów, szczególnie pod nieruchomości komercyjne. Analitycy spodziewają się nadrabiania zaległości przez deweloperów i inwestorów. Zwiększenie aktywności jest już widoczne w pierwszych miesiącach tego roku, choć inwestorzy są ostrożni i nomen omen gruntownie analizują rynek przed wydaniem pieniędzy.

Jakie trendy obserwowane są obecnie na rynku parceli?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Cyber Monday: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.