Medycyna i zdrowie

Pharmena przegłosowała emisję

NWZ spółki zgodził się na emisję 1,53 mln akcji serii F. Cenę emisyjną ustalono na 9,86 zł. Spółka pozbawi dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru, a oferta objęcia akcji zostanie skierowana w trybie subskrypcji prywatnej do nie więcej niż 149 osób.

Konrad Palka, prezes Pharmeny

Foto: materiały prasowe

Przy objęciu wszystkich akcji Pharmena pozyska od inwestorów ponad 15 mln zł. Dotychczas spółka wyemitowała 10,9 mln walorów.

"Celem oferty akcji serii F ma być w szczególności szybkie pozyskanie finansowania na dalsze prowadzenie działalności spółki w zakresie nowych zastosowań dla substancji czynnej 1-MNA. Spółka zamierza skierować ofertę akcji nowej emisji do Pelion – wiodącego akcjonariusza w trybie subskrypcji prywatnej. Powyższe rozwiązanie pozwoli na szybkie pozyskanie środków przez spółkę oraz zminimalizuje ryzyko nie dojścia subskrypcji prywatnej do skutku lub uzyskania finansowania na poziomie niższym niż zakładany. Atutem rozwiązania polegającego na emisji akcji w drodze subskrypcji prywatnej jest także efektywność i szybkość tego procesu" —  czytamy w uzasadnieniu spółki.

W środę po 10 walory Pharmeny kosztował 11,9 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.