Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin: Czekając na zgodę

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych potwierdza, że złożono wniosek w sprawie badań klinicznych nad lekiem na Covid-19.

Marcin Piróg, prezes Biomedu.

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

– Wnioskodawca korzystał będzie z badanego produktu leczniczego wytworzonego w Biomed-Lublin na bazie osocza ozdrowieńców. Treść wniosku podlega teraz ocenie formalnej i merytorycznej. Jak we wszystkich sprawach związanych z Covid-19 przyjęliśmy priorytetowe podejście – deklaruje Jarosław Buczek, rzecznik Urzędu.

W projekt zaangażowany jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny numer 1 w Lublinie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz Biomed-Lublin, a finansuje go Agencja Badań Medycznych. Po kilkumiesięcznych perturbacjach (osocze było pobierane w innej procedurze niż ta potrzebna do wytworzenia leku) produkcja wystartowała 18 sierpnia. W drugiej połowie września Biomed zakończył produkcję pierwszej serii leku. Poinformował, że zawiera ona przeciwciała neutralizujące koronawirusa. Kolejnym etapem są badania kliniczne, które ruszą po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Urząd. Giełdowa spółka informuje, że sprawa jest w toku i że została poproszona o uzupełnienie dokumentacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.