Medycyna i zdrowie

Jak zarobić na wykryciu wirusa?

Produkcja testów na koronawirusa rusza w Polsce. Krajowe spółki szukają możliwości sprzedaży swoich autorskich produktów również poza krajem.
Foto: Adobestock

Pod koniec października BioMaxima zarejestrowała swoje antygenowe testy. Rejestracja pozwoliła jej na sprzedaż własnych wyrobów na całym świecie, a zarząd oszacował, że z tytułu sprzedaży testów osiągnie dodatkowy przychód w 2020 r. na poziomie przynajmniej 5 mln zł.

Pojawiają się już pierwsze efekty strategii BioMaximy. W czwartek firma przekazała, że zakończyła negocjacje i podpisała kontrakt z dystrybutorem z Meksyku na dostawy testów na koronawirusa. Minimalna wartość zamówień na rok od podpisania umowy ustalono na 1,9 mln euro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.