Medycyna i zdrowie

Scope Fluidics: Emisja wzmocni pozycję negocjacyjną

Biotechnologiczna spółka poinformowała, że zamierza przeprowadzić emisję akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Dla inwestorów zaplanowano ofertę do 127,9 tys. akcji.
Foto: Adobestock

W czwartek firma rozpoczęła budowę przyspieszonej księgi popytu, a proces potrwa do 29 października. Umowę o plasowanie akcji zawarto z mBankiem. W połowie października w swoim komentarzu technicznym bank zaznaczył, że jest możliwy ruch cen akcji w kierunku 300 zł, a komentarz powstał w przy cenie 200 zł za walor.

Jak podaje zarząd, taka forma finansowania daje spółce swobodę działania oraz wzmacnia jej pozycję negocjacyjną w rozmowach z potencjalnymi nabywcami jej platformy PCR|ONE.

Przypomnijmy, że Scope Fluidics we wrześniu zawarło umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), który w jej ramach pożyczy firmie do 10 mln euro. Finansowanie posłuży do opracowania nowych, wydajnych i niedrogich metod wykrywania patogenów bakteryjnych i wirusowych, w tym koronawirusa. Umowa jest podzielona na trzy transze o wartości odpowiednio 4, 3 i 3 mln euro. Dodatkowo spółka chce przenieść notowania z NewConnect na GPW w 2021 r.

Jeszcze w październiku spółka postanowiła, że rozpocznie rozwój kolejnego projektu. Zakłada opracowanie systemu, który przy użyciu technologii mikroprzepływowych będzie automatycznie badał bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktów na potrzeby przemysłu FMCG, czyli dóbr szybkozbywalnych.

Spółka nie zdecydowała się odpowiedzieć na prośbę „Parkietu" o komentarz w sprawie planowanej emisji.

Na piątkowej sesji walory spółki taniały o niemal 3 proc., do 199 zł. Kapitalizacja spółki przekracza 500 mln zł. Liczba wyemitowanych akcji to ponad 2,5 mln sztuk. gbc

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.