REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mabion szykuje się na przełom

Spółka uzgodniła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia 30 mln euro kredytu. Środki w znacznej części mają zostać przeznaczone na rozwój infrastruktury oraz pokrycie kosztów dalszych badań.

Mabion, którego członkiem zarządu jest Sławomir Jaros, chce sprzedawać lek w Europie i USA.

Foto: materiały prasowe

Kredyt zostanie wypłacony w trzech transzach. Każda z nich zostanie uruchomiona po spełnieniu określonych warunków. Podpisanie umowy spółki z bankiem jest planowane do 31 października.

Co planuje spółka?

Kolejne transze kredytu będą podlegały spłacie w terminie pięciu lat od dnia ich wypłaty. Oprocentowanie pożyczki zostało ustalone według stałej stopy procentowej i nie będzie wyższe niż 2,7 proc. rocznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA