Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin apeluje o przyspieszenie prac

Firma posiada już ampułki leku na koronawirusa. Do jego komercjalizacji jest jednak daleko, a spółka liczy na poluzowanie regulacji.

Marcin Piróg, prezes Biomedu, wierzy, że kolejna seria badań zacznie się w tym roku.

Foto: Fotorzepa/Magda Starowieyska

Lubelska spółka biotechnologiczna oficjalnie zakończyła pierwszy etap produkcji immunoglobuliny – leku na koronawirusa. Czas na kolejną rundę badań, która może doprowadzić do rejestracji środka.

Dalsze prace

Biomed rozpoczął etap produkcji leku do badań klinicznych 18 sierpnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.