Medycyna i zdrowie

Selvita rośnie i nie zwalnia tempa rozwoju

Zwyżki rok do roku, akwizycja do końca 2020 r. i budowa nowego laboratorium. Krakowska spółka nie kłania się pandemii koronawirusa.

Bogusław Sieczkowski, prezes Selvity, wierzy w trwały wzrost rozwoju spółki dzięki dalszej dynamizacji nauki.

Foto: Archiwum

Spółka biotechnologiczna odnotowała zwyżki w każdym istotnym segmencie swojej działalności. Teraz musi podtrzymać dobrą passę. W tym celu skupia się m.in. na przejęciach i stworzeniu centrum laboratoryjnego.

Półrocze bez wymówek

Przychody z usług z największego rynku spółki, USA, wzrosły niemal trzykrotnie rok do roku. To prawie 28 proc. całego segmentu usługowego. Z kolei w Wielkiej Brytanii, drugim największym rynku, przychody z usług wzrosły o 63 proc. w analogicznym okresie. Największe kontrakty zagraniczne, pozyskane przez pierwszych sześć miesięcy, są łącznie warte 16,7 mln zł. Wartość zakontraktowanego portfela zamówień (backlog) we wrześniu to 116,5 mln zł. Rok do roku wzrósł o 43 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.