Medycyna i zdrowie

Inno-Gene rozpoczyna prace nad szybkim testem na koronawirusa

Spółka zależna firmy, Centrum Badań DNA, prowadzi prace
B+R nt. opracowania szybkiego testu genetycznego identyfikującego koronawirusa. Prace planowane są do wdrożenia we wrześniu i zaowocują osobnymi zgłoszeniami patentowymi, ogłosiło Inno-Gene.
Foto: AFP

"Test genetyczny jest oparty o technologię RT-LAMP, która analizuje wytypowane geny RNA wirusa SARS-CoV-2 i umożliwia otrzymanie wyniku w przeciągu 5-10 minut. Ewaluacja testu jest w finalnej fazie i będzie skutkowała zgłoszeniem patentowym w następnych dniach" —  czytamy w komunikacie.

Opracowany przez spółkę zależna prototyp testu będzie w dwóch wersjach. Laboratoryjnej, przeznaczonej do wykonania przez medyczne laboratoria diagnostyczne, i przesiewowej, do wykorzystania w każdych warunkach. Spółka deklaruje, że będzie prowadziła prace w kierunku możliwości wykorzystania smartfonów i mobilnych aplikacji do detekcji koronawirusa.

"Z informacji uzyskanych od spółki zależnej wynika, iż poszukuje producenta zestawów do diagnostyki in vitro, którzy rozpoczną produkcję odczynników oraz producentów przenośnych urządzeń podłączonych do smartfona, które umożliwią po podgrzaniu próbki do 65 stopni Celsjusza przeprowadzenie reakcji detekcji koronawirusa" —  czytamy dalej.

W piątek po 10 walory spółki drożały o ponad 15,5 proc., do 15,95 zł.

Powiązane artykuły