Medycyna i zdrowie

Rekordowy kwartał Mercatoru Medical

Nowa marka, strategia inwestycyjna przygotowana z wielkim rozmachem i ponad 150 mln zł środków pieniężnych. Krakowski producent rękawiczek jednorazowych pozostaje na pandemicznej fali.

Wiesław Żyznowski, prezes zarządu Mercator Medical

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Zysk netto spółki za II kwartał wyniósł 210 mln zł, a w całym I półroczu – 231 mln zł. Kwartalny wynik był lepszy niż za poprzednich dziesięć lat łącznie. Teraz spółka pracuje nad swoją nową strategią inwestycyjną, planuje też potężne zmiany marketingowe i wizerunkowe.

Historyczne wzrosty

Firma może już zapomnieć o trudnych latach sprzed pandemii. Przypomnijmy, że w 2019 r. strata netto wyniosła 2 mln zł, a przychody wyniosły 540,3 mln zł. Tymczasem tylko przez pierwszych sześć miesięcy tego roku przychody wyniosły 578 mln zł. To rzecz jasna konsekwencja trwającej pandemii, która gwałtownie zwiększyła zapotrzebowanie na jednorazowe rękawice ochronne i medyczne. W oczywisty sposób sytuacja ta sprzyja producentom i dystrybutorom takim jak Mercator.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.