REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Bioton. Może zmienić się największy akcjonariusz

„Parkiet" dotarł do informacji, z których wynika, że koncern Yifan Pharmaceutical zamierza kupić Dongren i Perfect Trend Ventures – czyli podmioty, które są znaczącymi akcjonariuszami Biotonu.
Foto: 123rf

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, wówczas zobaczymy spore zmiany w akcjonariacie notowanej na GPW spółki. Na razie nie publikowała ona informacji na ten temat, ponieważ transakcja nie została jeszcze sfinalizowana i do Biotonu nie dotarło żadne zawiadomienie o zmianie stanu posiadania, wynikające z ustawy o ofercie.

– W przestrzeni publicznej faktycznie pojawił się ostatnio komunikat dotyczący potencjalnej transakcji nabycia akcji spółki przez Yifan Pharmaceutical. Aktualnie nie nastąpiła zmiana posiadania akcji. Transakcja, jak wynika z dostępnych publicznie informacji, jest w trakcie realizacji – poinformował nas Grzegorz Ziemniak, doradca zarządu Biotonu. Dodał, że jeśli transakcja stanie się faktem, to wówczas Yifan Pharmaceutical zostanie największym akcjonariuszem spółki, kontrolującym 31,65 proc. jej akcji. Nie będzie musiał ogłaszać wezwania do sprzedaży akcji. Taki obowiązek miałby, gdyby przekroczył próg 33 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA