Medycyna i zdrowie

Neuca zapowiada dobre drugie półrocze

Po trudnym pierwszym kwartale w kolejnych miesiącach rynek hurtu aptecznego odrabiał straty. Giełdowa grupa liczy na solidne wyniki.

Piotr Sucharski, prezes Neuki

Foto: materiały prasowe

Notowania Neuki w czwartek lekko spadały, oscylując w okolicach 930 zł. Spółka wypracowała zysk za II kwartał poniżej oczekiwań, ale obniżyły go zdarzenia jednorazowe. W III kwartale już nie powinny się pojawić.

Rzut oka na rynek

W I kwartale rynek hurtu aptecznego rok do roku skurczył się o 18 proc., co było efektem m.in. wysokiej bazy z I kwartału 2020 r. oraz zagrożenia lockdownem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.