REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Spółki medyczne: nie widać końca wzrostów

Na razie nie widać końca wzrostów u niektórych spółek, zwłaszcza biotechnologicznych. Po dzisiejszym rozpoczęciu sesji. Drożeją także spółki z obszaru telemedycyny i środków czystości.
Foto: Bloomberg

PZ Cormay drożeje o ponad 18 proc. Wzrosty powiązane są z sytuacją, kiedy w połowie lipca spółka zaprezentowała autorskie szybkie testy na koronawirusa. Podobnie sytuacja ma się z Biomedem Lublin, który utrzymuje dwucyfrowe wzrosty. Inwestorzy wyczekują na dalszy rozwój projektu lubelskiej spółki, immunoglobuliny. Czyli leku na koronawirusa na bazie osocza ozdrowieńców.

O szczęściu może też mówić Medicalgorithmics, którego walory także drożeją o ponad 17 proc., co prawdopodobnie ma związek z ostatnio wydaną rekomendacją dla spółki. Także kosmetyczny Global Cosmed pozostaje na podobnej fali wznoszącej. Z kolei na NewConnect mocno rośnie BioMaxima,bo aż o 15 proc. Spółka zapowiedziała przyśpieszenie publikacji raportu za II kwartał i ukaże się w środę 29 lipca.

Mocno zyskują także MasterPharm oraz Bioton. Walory obu spółek drożały po godzinie 12 o ponad 22 proc. Na NewConnect zyskiwały z kolei Inno-Gene, którego akcje drożały o ponad 16 proc., a Biogened zyskiwał ponad 19 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA