REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Mercator wychodzi na prostą

Mercator Medical, producent i dostawca rękawic jednorazowych do około 70 krajów świata, opublikował wstępne, szacunkowe dane finansowe za drugi kwartał 2019 roku. Wynika z nich, że grupa nie tylko utrzymała wysoką dynamikę przychodów, ale zdecydowanie poprawiła marże wobec poprzedniego kwartału.
Foto: materiały prasowe

Skonsolidowana sprzedaż wzrosła szacunkowo w ujęciu rok do roku o 55 proc, do 136,5 mln zł (+13 proc.  wobec I kw. 2019). Szacunkowy wynik EBITDA drugiego kwartału miał wartość 6,8 mln PLN, co oznacza spadek o 14 proc. w ujęciu rok do roku. Jednocześnie jest to wartość aż 3,7 razy wyższa w ujęciu kwartał do kwartału. Na poziomie wyniku netto (1,2 mln zł) wzrost wobec II kw. 2018 roku przekracza 300 proc., a wobec I kw. 2019 roku widać poprawę o 4,1 mln zł. W poprzednim kwartale strata netto wyniosła 2,9 mln zł.

- Zgodnie z zapowiedziami realizujemy procesy optymalizacji operacyjnej i kosztowej, dostosowujemy również politykę handlową do zmieniającego się otoczenia. W rezultacie w II kwartale uzyskaliśmy zdecydowanie lepsze wyniki niż w I kwartale, w którym mieliśmy do czynienia z kumulacją negatywnych czynników o charakterze zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym – wskazuje Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych w Mercator Medical.

- Wstępne, szacunkowe wyniki za II kwartał br. odzwierciedlają nasz potencjał do szybkiej reakcji na zmiany rynkowych cen rękawic i struktury popytowej, zmiany kosztu lateksu naturalnego i syntetycznego czy reakcji na zmiany na rynku walutowym. Naszym celem jest dalszy wzrost generowanych marż przy kontynuacji zwiększania skali działalności – dodaje Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych.

Zgodnie z aktualnym kalendarzem publikacji raportów okresowych Mercator Medical zamierza opublikować raport za pierwsze półrocze 2019 roku 16 września br.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA