REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Inno-Gene: Mapa polskiego materiału genetycznego pomoże w leczeniu chorych

Central Europe Genomics Center (CEGC), spółka stowarzyszona notowanej na NewConnect Inno-Gene wygrała przetarg na stworzenie genomicznej mapy Polski. Oferta spółki wyniosła ponad 63 mln zł brutto.
Foto: Fotolia

Inno-Gene posiada 41,1 proc. udziałów w CEGC. Projekt realizowany jest przez konsorcjum, w skład którego wchodzi lider, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Politechnika Poznańska oraz Centrum Badań DNA, będące partnerem biznesowym i spółką zależną Inno-Gene.

Firma dzięki udziałowi w konsorcjum będzie mogła komercyjnie wykorzystać powstałą infrastrukturę i narzędzia bioinformatyczne. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 104 mln zł, a kwota dofinansowania z Programu Inteligentny Rozwój (POIR) to 68 mln zł. Pozostała część kosztów projektu zostanie pokryta m.in. wkładami aportowymi konsorcjantów. – To bardzo dobra informacja dla spółki. Rynek badań genomicznych, związanych z sekwencjonowaniem genomu oraz badań genetycznych intensywnie wzrasta, co widać w tendencji ogólnoświatowej – zauważa Katarzyna Kosiorek z DM Trigon. – Przeprowadzenie tych badań jest o tyle ważne, że każda rasa różni się pod względem zapisów w kodzie genetycznym. Otwiera to dla Inno-Gene nie tylko drogę do realizacji badań, ale będzie również poszerzać wiedzę o populacji naszego kraju. Pod kątem naukowym i biznesowym to duży plus – zaznacza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA