Medycyna i zdrowie

Cyfryzacja medycyny nabiera tempa

Polskie firmy pracujące nad innowacjami w branży medycznej mają apetyt na globalny sukces. Które z nich go odniosą?

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, deklaruje, że nakłady na ochronę zdrowia będą rosły.

Foto: Archiwum

Aż 55 proc. osób jest gotowych na zastąpienie lekarzy zaawansowanymi technologiami i robotami wyposażonymi w narzędzia sztucznej inteligencji – wynika z raportu PwC. Ponad 70 proc. preferowałoby wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych przez roboty, a nie przez lekarzy. Coraz większą popularnością cieszy się też telemedycyna – niemal 60 proc. pacjentów z Europy Środkowo-Wschodniej jest zainteresowanych takimi rozwiązaniami.

Technologie pomagają

W Polsce flagowym projektem związanym z cyfryzacją medycyny jest e-zdrowie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.