Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Potencjał w eksporcie

Spółka rejestruje przez dystrybutorów własne testy na koronawirusa w kolejnych krajach. W minionym tygodniu zarejestrowano je w RPA i Gruzji, wcześniej m.in. w Skandynawii i we Francji. W tym ostatnim kraju zestaw PCR został zakwalifikowany do stosowania w laboratoriach. Firma liczy na bardzo dobrą sprzedaż eksportową.
Foto: Adobestock

– Nasi dystrybutorzy systematycznie prezentują i rejestrują nasz zestaw na kolejnych rynkach. To proces, który siłą rzeczy zajmuje trochę czasu. Jednak nasz produkt na tle innych dostępnych systemów jest bardzo dobry. Potencjał sprzedażowy tego wyrobu jest bardzo duży – podkreśla Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

W I kwartale br. spółka odnotowała 404 tys. zł jednostkowego zysku netto wobec 77 tys. zł straty rok wcześniej. Jednostkowe przychody netto sięgnęły 6,75 mln zł wobec 6,95 mln zł w I kwartale 2019 r. W najbliższym czasie firma ma wprowadzić do sprzedaży szybki test do wykrywania obecności antygenu koronawirusa SARS-CoV-2.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.