Medycyna i zdrowie

Cel: odbudowa wyników

Zmiana modelu biznesowego i pandemia wywarły negatywny wpływ na wyniki Medicalgorithmics. W tym roku spółka chce powalczyć o wolumeny i liczy na pozytywne efekty przeprowadzonych zmian.

Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics.

Foto: materiały prasowe

W ocenie Marka Dziubińskiego, prezesa Medicalgorithmics, zmiana modelu biznesowego w USA zapewni spółce dostęp do nowych klientów i ma na celu zwiększenie wolumenu sprzedaży na tym rynku, co jest niezbędne do powrotu na ścieżkę wzrostu wyników finansowych. – W 2021 rok wkroczyliśmy ze zmienionym modelem biznesowym w USA, gotowi do szybkiego zwiększania wolumenów świadczonych usług. Biorąc pod uwagę tempo szczepień na tym rynku, oczekujemy, że w połowie roku nastąpi jego otwarcie i odzyskamy dostęp do nowych klientów. Wzrost wolumenu zlecanych usług wspierany będzie powikłaniami kardiologicznymi po Covid-19 oraz faktem, że część pacjentów odkładała diagnostykę do momentu zaszczepienia. Ponadto obserwujemy poprawę miksu świadczonych usług w stosunku do minionego roku, co znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w osiąganych marżach – oczekuje.

W tym roku zarząd celuje w osiągnięcie poziomu 10 tys. wniosków o płatność od ubezpieczycieli miesięcznie. – Oczekujemy, że 8 tys. wniosków osiągniemy w II kwartale, może to być czerwiec. Biorąc pod uwagę nowych klientów, których się spodziewamy, powinniśmy zobaczyć poziom 10 tys. wniosków w III lub najpóźniej w IV kwartale. To jest nasza prognoza na ten rok i jesteśmy na dobrej drodze do jej zrealizowania – przekonuje Peter G. Pellerito, członek zarządu spółki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.