Medycyna i zdrowie

Synektik ze znacznym wzrostem sprzedaży w I kwartale

Pandemia doprowadziła do wzrostu zapotrzebowania ośrodków
zdrowia na sprzęt wykorzystywany w diagnostyce i terapii COVID-19, informuje spółka. Dla Grupy zaowocowało to dodatkową sprzedażą o wartości ok. 1,3 mln zł w samym marcu.
Foto: materiały prasowe

"Według wstępnych szacunków przychody grupy ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług oraz rozwiązań IT wyniosły w okresie od 1 stycznia do 31 marca około 28,5 mln zł i były o ponad 104 proc. wyższe od przychodów ze sprzedaży w analogicznym okresie minionego roku finansowego" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży radiofarmaceutyków oraz produktów towarzyszących wyniosły w tym okresie około 7,9 mln zł i były o około 63 proc. wyższe rok do roku.

Z kolei wstępne, szacunkowe przychody ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług oraz rozwiązań IT za I półrocze 2020 r. (rok finansowy zaczął się 1 października) wyniosły około 57,9 mln zł i były o około 22 proc. niższe od przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2019 r. Wstępne, szacunkowe przychody ze sprzedaży radiofarmaceutyków oraz produktów towarzyszących za I półrocze 2020 r. wyniosły około 16,0 mln zł i były o około 56 proc. wyższe od przychodów ze sprzedaży w I półroczu 2019 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.