Medycyna i zdrowie

Synektik: Gorzej przez chwilę?

W I kwartale roku obrotowego 2019/2020 (10.2019–12.2019) producent i dostawca biofarmaceutyków miał 37,59 mln zł obrotów wobec 66 mln zł rok wcześniej.
Foto: materiały prasowe

Zysk netto wyniósł z kolei 2,46 mln zł wobec 8,13 mln zł w takim samym okresie 2018 r. W tym czasie przychody ze sprzedaży sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych spadły o 51 proc., do 29,4 mln zł. Ma to związek z przesunięciem części przetargów na bieżący kwartał, o którym Synektik informował jeszcze przed publikacją raportu.

Na koniec 2019 r. wartość nierozliczonych kontraktów spółki wynosiła 9,2 mln zł. To wzrost o 6 mln zł rok do roku. Z kolei wartość aktywnych ofert wzrosła z 5,7 mln zł do 30,7 mln zł. Znaczna część kontraktów otwartych na koniec roku już zakończyła się w obecnym kwartale – zaznacza spółka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.