Medycyna i zdrowie

Neuca przejmuje w Bułgarii

Najnowsza inwestycja grupy dotyczy sieci Clinical Research Union i obejmuje osiemnaście ośrodków badawczych.
Foto: materiały prasowe

Neuca jest wiodącym graczem na krajowym rynku dystrybucji farmaceutyków, ma też sieć przychodni lekarskich i prowadzi projekty badań klinicznych. Należąca do niej Pratia systematycznie rozwija swój biznes (m.in. w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, Hiszpanii i Czechach) - właśnie poinformowała o inwestycji w Bułgarii.

Jak informuje spółka, najnowsza inwestycja w bułgarską sieć Clinical Research Union obejmuje osiemnaście ośrodków badawczych, z których trzynaście znajduje się w szpitalach. - Jestem przekonany, że połączenie Clinical Research Union z największą w Europie niezależną siecią ośrodków badań klinicznych pozwoli wykorzystać potencjał tkwiący w bułgarskiej wiedzy rynkowej połączonej z unikalnymi modelem działania i ofertą. Nasze podejście, stawiające pacjenta w centrum działań, okazało się bardzo skuteczne i pomogło nam osiągnąć pozycję lidera w Bułgarii. Chcemy kontynuować tę strategię i ulepszać ją, dzięki doświadczeniu Pratii i jej rozwiązaniom cyfrowym – komentuje, cytowany w komunikacie, Martin Kosturski, zarządzający Clinical Research Union JSCo.

Od 2004 r. Neuca jest notowana na GPW. W ostatnich kilkunastu miesiącach jej notowania idą mocno w górę. Od połowy marca 2020 r. akcje podrożały dwukrotnie. W poniedziałek przed południem kurs spada o 0,6 proc. do 695 zł. Kapitalizacja spółki sięga 3 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.