Medycyna i zdrowie

Neuca. Grupa umacnia się w usługach dla pacjentów

Neuca ogłosiła zamiar przejęcia pakietu kontrolnego Pomeranii, właściciela Towarzystwa Ubezpieczeń Zdrowie. Cena sprzedaży 50,2 proc. akcji wynosi 37,9 mln zł i może zostać powiększona do nawet 61,5 mln zł w przypadku osiągnięcia przez TUZ w latach 2020–2022 określonego poziomu składki zarobionej oraz zysku brutto.

Piotr Sucharski, prezes Neuki.

Foto: materiały prasowe

Dzięki przejęciu Neuca zyska dostęp do szerszej grupy pacjentów i dodatkowo wzmocni ofertę dla biznesu i partnerów ubezpieczeniowych. – Będziemy mogli zaoferować ubezpieczeniową gwarancję dostępności usług medycznych, a TU Zdrowie rozwinąć model współpracy z siecią dostawców usług medycznych. Strategia Neuki w obszarze pacjenta polega na zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego i podniesieniu jakości życia. Ubezpieczeniowa gwarancja dostępności usługi medycznej doskonale się w nią wpisuje – wyjaśnia Paweł Kuśmierowski, wiceprezes Neuki.

Przejęcie TU Zdrowie jest elementem realizacji strategii grupy, zakładającej większą dywersyfikację biznesu poprzez rozwój m.in. usług medycznych dla pacjentów. – Jest to dalsze poszerzanie oferty w kierunku rozwoju biznesu pacjenckiego, który z kolei cechuje znacznie wyższa marża niż działalność hurtową spółki. Moim zdaniem jest to ruch w dobrym kierunku, zwłaszcza że spółka posiada zasoby do sfinansowania tego projektu – ocenia Sylwia Jaśkiewicz, analityk DM BOŚ.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.