REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Synektik. Zarząd liczy na wynikowe żniwa w 2019 r.

Kardioznacznik coraz bliżej trzeciej fazy badań klinicznych.
Foto: Fotolia

Spółka zajmująca się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu medycznego ma za sobą udany rok, kiedy skokowo poprawiła zyski. Zarząd oczekuje, że 2019 przyniesie kontynuację pozytywnego trendu w wynikach. – W nowy rok Synektik wkroczył w historycznie najlepszej sytuacji biznesowej i finansowej, co jest potencjałem do dalszego dynamicznego wzrostu wartości firmy. Biorąc pod uwagę dobre perspektywy dla sektora, naszą obecną sytuację oraz harmonogram planowanych i realizowanych projektów, możemy się pokusić o stwierdzenie, że 2019 rok otworzy sezon biznesowych żniw grupy – mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektika.

Kluczowym projektem spółki, mogącym skokowo zwiększyć skalę działalności, pozostaje kardioznacznik umożliwiający pomiar przepływu krwi przez mięsień sercowy. – W minionym roku kontynuowaliśmy, zgodnie z planem, drugą fazę badań klinicznych tego innowacyjnego radiofarmaceutyku, który może globalnie zrewolucjonizować diagnostykę schorzeń układu krążenia, z chorobą wieńcową na czele. W grudniu 2018 roku zakończyliśmy drugą fazę badań kardioznacznika, podając substancję ostatniemu z planowanych do przebadania pacjentów. Oczekujemy, że podsumowanie drugiej fazy badań, prowadzonej przez zewnętrzną, wyspecjalizowaną firmę, zostanie zakończone najpóźniej w II kwartale 2019 roku. Umożliwi nam to wkroczenie w kolejną, finalną fazę badań klinicznych kardioznacznika, mogącą już wkrótce przynieść wymierny pozytywny wpływ na wyniki finansowe grupy – informuje szef Synektika.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA