REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice: pierwsza licencja sprzedana do Indii

Spółka zajmująca się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją technologii medycznych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii zawarła umowę sprzedaży licencji na produkt PacePress na rynku indyjskim. Łączna wartość umowy to 360 tys. USD plus tantiemy ze sprzedaży urządzenia. Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych światowych rynkach.
Foto: materiały prasowe

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatory lub kardiowertery-defibrylatory.

- Sprzedaż PacePress na rynek indyjski jest pierwszą w historii Medinice transakcją sprzedaży licencji. Indyjski rynek technologii medycznych w obszarze kardiologii ma ogromny potencjał wzrostu, a PacePress bardzo dobrze wpisuje się w globalne trendy. Obserwujemy duże zainteresowanie tym produktem dlatego dążymy do tego, aby w tym roku sprzedać licencję przynajmniej na jeszcze jednym dużym rynku – mówi Sanjeev Choudhary, prezes zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz Medinice.

Medinice przyznał indyjskiemu dystrybutorowi sprzętu medycznego wyłączność do sprzedaży PacePress na rynku indyjskim, za co otrzyma 360 tys. USD (ok. 1,4 mln zł). Pierwsza transza w wysokości 60 tys. USD (ok. 230 tys. zł) płatna do 30 kwietnia 2020 r. Pozostałe cztery transze będą wynosiły po 75 tys. USD rocznie (ok. 290 tys. zł rocznie). Dodatkowo Medinice będzie otrzymywał tantiemy w wysokości minimum 10 proc. od sprzedaży PacePress. Wysokość potencjalnych przychodów z tytułu tantiem zależeć będzie od poziomu przychodów z tytułu sprzedaży PacePress osiąganych przez partnera.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA