Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezes Medicalgorithmics Marek Dziubiński w grudniu zapowiadał wzrost przychodów spółki w 2020 r.
O emisji i zwołaniu NWZ w tej sprawie poinformowano w pierwszej połowie grudnia. Decyzja spotkała się z chłodnym przyjęciem analityków. W raporcie Pekao IB, którego pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 16 grudnia o 17.05, obniżono cenę docelową akcji spółki z 23,5 zł do 18 zł. Autor Łukasz Kosiarski ocenił planowaną emisję negatywnie.
„Interpretujemy ją (emisję – przyp. red.) jako ratunkową, w obliczu pogarszających się wyników finansowych, braku widocznego odbicia wolumenów płatności od ubezpieczycieli i potencjalnej presji na koszty w Medi-Lynx związane z koniecznością zatrudnienia dodatkowych sprzedawców. Dodatkowo wybranie ścieżki samodzielnego rozwoju sugeruje brak zainteresowania spółką i jej produktem ze strony inwestorów branżowych" – czytamy w raporcie. Według raportu w najlepszym wariancie spółka pozyska kilkanaście milionów złotych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.