REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medicalgorithmics: Ratunkowa emisja została przegłosowana

Na wtorkowym nadzwyczajnym zgromadzeniu akcjonariusze Medicalgorithmics przegłosowali emisję akcji serii G. Celem emisji 721,3 tys. walorów w ramach subskrypcji prywatnej z pozbawieniem prawa poboru jest pozyskanie środków na trwającą zmianę modelu biznesowego w USA i rozwój sprzedaży międzynarodowej oraz technologii.

Prezes Medicalgorithmics Marek Dziubiński w grudniu zapowiadał wzrost przychodów spółki w 2020 r.

Foto: Archiwum

O emisji i zwołaniu NWZ w tej sprawie poinformowano w pierwszej połowie grudnia. Decyzja spotkała się z chłodnym przyjęciem analityków. W raporcie Pekao IB, którego pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 16 grudnia o 17.05, obniżono cenę docelową akcji spółki z 23,5 zł do 18 zł. Autor Łukasz Kosiarski ocenił planowaną emisję negatywnie.

„Interpretujemy ją (emisję – przyp. red.) jako ratunkową, w obliczu pogarszających się wyników finansowych, braku widocznego odbicia wolumenów płatności od ubezpieczycieli i potencjalnej presji na koszty w Medi-Lynx związane z koniecznością zatrudnienia dodatkowych sprzedawców. Dodatkowo wybranie ścieżki samodzielnego rozwoju sugeruje brak zainteresowania spółką i jej produktem ze strony inwestorów branżowych" – czytamy w raporcie. Według raportu w najlepszym wariancie spółka pozyska kilkanaście milionów złotych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA