Ludzie rynku

Prezes Pekao TFI: Trudniej zachęcić do zostania w PPK

WYWIAD | Jacek Janiuk z prezesem zarządu Pekao TFI rozmawia Andrzej Pałasz

Tym razem poszło wam znacznie lepiej z PPK?

Udało nam się podpisać łącznie 5232 umowy o zarządzanie PPK z firmami, które były teraz do tego zobligowane. Do tego doliczmy oczywiście 162 umowy z największymi przedsiębiorstwami z I etapu. Warto zauważyć, że liczba firm, które jesienią miały podpisać umowy o PPK, jest jednak nieco niższa, niż zakładano początkowo, i sięga około 60 200. Nasz wynik daje nam zatem 8,7 proc. udziału w rynku. Pamiętajmy też, że nie wszyscy zdążyli na czas z wyborem instytucji prowadzącej PPK, a umowy wciąż spływają. Podsumowując, jesteśmy coraz bliżej naszego celu w postaci 10-proc. udziału w rynku PPK pod względem liczby umów o zarządzanie. W I etapie weszliśmy dość późno w program i plasowaliśmy się w okolicach ósmego miejsca. Tegoroczny dorobek daje nam w zasadzie trzecie miejsce pod względem liczby umów. Mocno nastawiamy się na sektor publiczny i mikroprzedsiębiorstwa. Jako TFI intensywnie wykorzystujemy potencjał i sieć Banku Pekao. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z drobnymi przedsiębiorcami, a ponad 1500 z nich już zdecydowało się na nasze usługi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.