REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Generali Investments TFI: Wciąż mamy do czynienia z missellingiem

WYWIAD | Zbigniew Jakubowski i Kazimierz Fedak z wiceprezesem oraz członkiem zarządu Generali Investments TFI rozmawia Andrzej Pałasz

Zbigniew Jakubowski

Foto: materiały prasowe

Kazimierz Fedak

Foto: materiały prasowe

Na tle podobnych do Generali Investments TFI podmiotów oferujących PPK wasze osiągnięcia w pierwszej turze wdrażania systemu są raczej skromne. Dlaczego?

Kazimierz Fedak (K.F.): Jeśli mierzylibyśmy liczbą zawartych umów, to się zgadza. Jednak my nie koncentrowaliśmy się na tym. Liczyły się dla nas wysoka partycypacja w PPK oraz wysokość średniej składki. To było dla nas najistotniejsze. Warto zauważyć, że oprócz PPK w ubiegłym roku udało nam się pozyskać około 70 firm do PPE, co stanowi około 10 proc. wszystkich uruchomionych PPE w 2019 r. Z kolei przed 2019 r. prowadziliśmy jedynie 18 PPE. Ustaliliśmy sobie kryteria selekcji firm, o które zabiegaliśmy w czasie akwizycji. Nie zależy nam, aby za wszelką cenę zdobywać jak najwięcej umów i uczestników, bo trudno wówczas zapewnić wsparcie na wysokim poziomie. Jeśli już się do czegoś zobowiązujemy, to chcemy być w stanie zapewnić odpowiednią jakość usługi.

Trzeba jednak zdobyć jakąś bazę, by ten produkt był rentowny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA