Ludzie rynku

Marcin Chludziński, prezes KGHM: Miedź ma przed sobą świetny czas

WYWIAD | MARCIN CHLUDZIŃSKI z prezesem KGHM Polska Miedź rozmawia Adam Roguski

Marcin Chludziński, prezes KGHM

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Czy jest możliwe, by spółka na stałe powróciła do wypłacania dywidendy po dwóch latach przerwy? Dobre wyniki finansowe po trzech kwartałach z pewnością rozbudziły oczekiwania i nadzieje akcjonariuszy...

Cieszą nas dobre wyniki, nasza polityka się nie zmieniła. KGHM co do zasady chce wypłacać dywidendy swoim akcjonariuszom. Kieruję firmą od połowy 2018 r., mogę powiedzieć, że rekomendowanie niewypłacania dywidendy w 2019 r. było wynikiem wyważenia interesów właścicieli akcji i potrzeb inwestycyjnych KGHM. Pamiętajmy jednak, że ostatecznie decyzję o dywidendzie lub jej braku podejmuje walne zgromadzenie.

A co do rekomendacji dla wypłaty w 2020 r., to spokojnie poczekajmy na wyniki finansowe za cały 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.