Kryptowaluty

IRS bije w bitcoina

USA › Skarbówka chce wiedzy o transakcjach.
Foto: Bloomberg

Departament Skarbu USA ogłosił, że każda transakcja kryptowalutowa warta co najmniej 10 tys. USD powinna zostać zgłoszona do IRS, czyli amerykańskiej policji skarbowej. Planowane nowe wymogi dotyczące raportowania o transakcjach krytpowalutowych prawdopodobnie wejdą w życie jednak dopiero w 2023 r. Zaostrzenie regulacji wobec kryptowalut jest częścią działań administracji prezydenta Bidena mającą prowadzić do uszczelnienia amerykańskiego systemu podatkowego.

„Kryptowaluty stanowią już poważny problem dotyczący wykrywalności i są wykorzystywane do nielegalnych działań obejmujących uchylanie się od płacenia podatków" – mówi oświadczenie Departamentu Skarbu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.