Kryptowaluty

Analiza techniczna: Średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację złotego krzyża

Od połowy marca kurs bitcoina porusza się w trendzie wzrostowym.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Tuż przed halvingiem cena naruszyła poziom 10 000 USD, który od dłuższego czasu stanowi silny opór. Ostatni tydzień upłynął pod znakiem konsolidacji tuż pod tą barierą. Trudno powiedzieć, czy jest to przygotowanie kolejnego ataku czy przejaw słabości. Na korzyść popytu przemawia zachowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji, które utworzyły formację złotego krzyża (długoterminowy sygnał kupna).

Foto: GG Parkiet

Z drugiej strony zawracający oscylator MACD wskazuje na lokalne wykupienie, a przy 10 000 USD może powstać podwójny szczyt (formacja odwrócenia). W tym kontekście dla zachowania układu wzrostowego na wykresie kluczowe pozostaje utrzymanie się ponad wsparciem 8000 USD. Tu nakładają się dzienna dwusetka i 61,8-proc. zniesienie Fibonacciego dla lutowo-marcowego załamania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.