Kryptowaluty

Bitcoin znowu po 20 tys. USD?

Miliarder Michael Novogratz, weteran branży funduszy hedgingowych, który w przeszłości trafnie przewidział rajd bitcoina, twierdzi, że kurs najpopularniejszej cyfrowa waluta ponownie osiągnie poziom około 20 tys. USD.
Foto: AFP

Novogratz w wywiadzie dla CNN Business powiedział, że cena bitcoina potroi się w ciągu najbliższych 18 miesięcy i powróci do swojego rekordowego poziomu blisko 20 tys. USD. – Z gruzów ponownie wyłonił się bitcoin – mówił Novogratz. Notowania bitcoina od początku roku wzrosły o ponad 60 proc., obecnie jeden BTC kosztuje około 6150 USD.

Były zarządzający funduszem hedgingowym nie wierzy, że cena bitcoina powróci do minimów z grudnia 2018 r., kiedy za jednego płacono 3100 USD. Według Novogratza jedyną szansą na ponowne osiągnięcie tych poziomów jest nagła zmiana regulacji dotyczących kryptowalut lub niszczycielski atak hakerów. Inwestorzy wydają się jednak być przyzwyczajeni do ataków na giełdy kryptowalut. Spadków notowań bitcoina nie wywołał nawet wczorajszy atak na jedną z największych na świecie giełd cyfrowych walut, Binance, z której skradziono 7 tys. bitcoinów o wartości 40 mln USD. Bitcoin zdrożał od wczoraj o około 2,5 proc.

Powiązane artykuły