Kryptowaluty

Polacy ruszyli po kryptowaluty

Pierwsze miesiące roku przyniosły rekordowe zakupy bitcoinów przez Polaków. Przede wszystkim za sprawą millenialsów – wynika z danych Revoluta.
Foto: Adobestock

Kryptowaluty znalazły się w polu zainteresowania polskich konsumentów, czego dowodem może być zwiększony wolumen transakcji wśród użytkowników aplikacji Revolut. Według danych tej firmy, specjalizującej się wymianie walut, liczba Polaków kupujących bitcoiny w aplikacji wzrosła o 140 proc. w I kwartale tego roku. Rosnący kurs bitcoina przyciąga więc kolejnych chętnych. Od początku roku do teraz notowania tej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty urosły (w złotych) o ponad 90 proc. Przez ostatnie 12 miesięcy urosły o 460 proc.

- W pierwszych miesiącach roku obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie bitcoinem, ale też poszczególnymi tradycyjnymi walutami. Od początku pandemii, liczba klientów na świecie kupujących lub sprzedających kryptowaluty w naszej aplikacji wzrosła trzykrotnie – mówi Edward Cooper, szef działu kryptowalut w Revolucie (oferuje dostęp do 21 kryptowalut).

Polacy w I kwartale wydali na zakup bitcoinów w Revolucie blisko czterokrotnie więcej niż w IV kwartale 2020 r. Ich średnie wydatki na ten cel były większe o 60 proc. i częstsze o 190 proc. Największą grupą wiekową wśród klientów Revolut kupujących kryptowaluty są millenialsi (osoby w wieku 25-34 lat). W tej grupie liczba osób kupujących bitcoina urosła trzykrotnie w I kwartale a średni wydatek na osobę wzrósł o połowę.

Źródłem tych danych są transakcje ponad 1 miliona klientów Revolut w Polsce. Broker, którego aplikacja szybko zdobywa popularność, podaje, że prowizja za kupno lub sprzedaż kryptowalut wynosi 1,5 proc. dla klientów korzystających z planu Premium lub Metal, oraz 2,5 proc. dla klientów korzystających z planu Standard lub Plus.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.