REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

3 kryptowaluty pod lupą analityka technicznego

Piotr Neidek, analityk DM mBanku, wziął pod lupę bitcoina, etherum i XRP. Jakie wnioski można wysnuć z analizy ich wykresów?
Foto: Adobestock

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Zanik zmienności, pojawienie się kolejnej szpulki oraz inside bar generuje obawy związane z kontynuacją korekty wzrostowej. Nadrzędny układ kresek pozostaje spadkowy, ekspotencjalne średnie wspierają koncepcję bessy zaś układ ekstremów nie zachęca do bycia optymistą. Czynnikiem pozytywnie neutralizującym w średnim okresie outlook na Bitcoin, jest udana obrona tygodniowej dwusetki, jednakże skala oraz charakter odbicia coraz bardziej niepokoi i stawia BTCUSD w niekorzystnym świetle w perspektywie kolejnych miesięcy. Wsparciem na najbliższe tygodnie pozostaje 3150 USD i w przypadku jego przełamania przez tygodniowe ceny zamknięcia, pojawi się trigger do wyprowadzenia kolejnej fali bessy, a jak na razie kryptowaluta porusza się w ramach korekty wzrostowej z przestrzenią do ewentualnej zwyżki na 4.3k.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

Ostatnie dni to okres marazmu i wyhamowania zmienności. Ethereum odnotowało niewielkie ruchy zaś pozostawanie na bieżących poziomach neutralnie wpływa na outlook. Z jednej strony trzyma opór zlokalizowany na wysokości 170 USD, którego przełamanie przez tygodniowe ceny zamknięcia stanowiłoby trigger do zaatakowania okolic 250 USD. Od południa układ także się nie zmienił względem poprzedniego tygodnia tj. kluczowe wsparcia umiejscowione są na wysokości 101 oraz 82 USD. To, co zwraca na siebie uwagę to trójfalowy charakter grudniowo-lutowej zwyżki, który ostrzega przed kontynuacją bessy.

XRP

Foto: parkiet.com

Im bliżej apeksu trójkąta, tym większe prawdopodobieństwo wybicia trójkąta i wejścia w etap wertykalny. Wsparciem dla ww. kryptowaluty nadal jest  strefa przy 0,2816 USD związana z grudniowym denkiem, zaś od góry blokuje poziom 0,3776 USD stanowiący powiązanie górnego ograniczenia jednego z trójkątów (OABCD) i MA200_d. Wybicie przez tygodniowe ceny zamknięcia jednego z dwóch ww. warunków brzegowych powinno stanowić trigger do kontynuacji ruchu zgodnego z kierunkiem wybicia, jednakże takowe jeszcze nie nastąpiło.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA