Kryptowaluty

Bitcoin ma szansę zdrożeć do miliona USD?

W czwartek notowania bitcoina kolejny dzień z rzędu pobiły rekord. Cena na poziomie ponad 52 tys. USD jest jednak daleka od prognoz niektórych specjalistów. Najśmielsze prognozy mówią, że najpopularniejsza kryptowaluta ma szansę zdrożeć nawet do miliona USD.
Foto: Bloomberg

Notowania bitcoina przekroczyły w środę psychologiczną barierę 50 tys. USD, a w czwartek wzrosły do 52,5 tys. USD. Anthony Pompliano, współzałożyciel i zarządzający w Morgan Creek Digital Assets powiedział jednak, że bitcoin może osiągnąć poziom 500 tys. do końca dekady. Dodał również, że ostatecznie cena może wzrosnąć do miliona USD w perspektywie długoterminowej.

– Myślę, że bitcoin w końcu stanie się globalną walutą rezerwową. Myślę, że ostatecznie bitcoin będzie znacznie większy niż kapitalizacja rynkowa złota – powiedział Pompliano w wywiadzie dla CNBC.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.