Kryptowaluty

Długoterminowe prognozy dla bitcoina, czyli koncert życzeń i uproszczeń

Nie ma dnia, by w sieci nie pojawiły się artykuły dotyczące przyszłości kryptowaluty. Każdy ma swoją wizję. Zazwyczaj bardzo chwytliwą.
Foto: Adobestock

Zazwyczaj wypowiadają się różnej maści eksperci, od znanych założycieli giełd przez dziennikarzy finansowych po noblistów. Rozbieżność przewidywań sugeruje, że przewidujący żyją na różnych biegunach, a ich argumentacja przypomina w większości zwykłe myślenie życzeniowe. Oto kilka najciekawszych „rodzynków", które krążą po sieci.

Chyba najbardziej kontrowersyjny prognosta cen bitcoina to John McAfee. Kiedyś znany był z oprogramowania antywirusowego, a mniej więcej od roku znany jest z tego, że zadeklarował zjedzenie pewnej części swojego ciała, jeśli cena najbardziej popularnej kryptowaluty nie osiągnie 500 tys. USD do 2020 r. W tzw. międzyczasie podbił stawkę, bowiem – opierając się na swoim modelu analitycznym – spodziewa się zwyżki do 1 mln USD. Nie wiem, czy ten optymizm to wynik desperacji i obaw, że jednak będzie musiał się w pewnym stopniu zjeść, czy efekt faktycznego modelowania bazującego np. na ekonometrii, ale ta okrągłość kwot wskazuje jednak na to pierwsze.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.