REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Toya: Grupa eksportuje więcej narzędzi

Toya, grupa zajmująca się handlem narzędziami ręcznymi i elektronarzędziami, notuje coraz lepsze wyniki. Szczególnie mocno rośnie sprzedaż na rynkach zagranicznych – na Ukrainie, Białorusi, Węgrzech i w Czechach. Lepiej jest też na macierzystych dla firmy rynkach, czyli w Polsce, Rumunii i Chinach. W tym roku eksport maleje za to do Rosji i Niemiec.
Foto: materiały prasowe

Toya chwali się, że wzrost sprzedaży dotyczy każdego z trzech podstawowych kanałów dystrybucji. Poza eksportem są to sieci handlowe i hurt. W samym III kwartale przychody grupy wyniosły 109,1 mln zł, a czysty zarobek przekroczył 12,2 mln zł. Rok do roku przychody wzrosły o 13,5 proc., a zysk o 12,5 proc.

Według zarządu w końcówce roku decydujący wpływ na wyniki grupy będzie miał m.in. dalszy rozwój eksportu. Mimo spodziewanego osłabienia gospodarki w Europie, na razie udaje się tu utrzymać dobrą dynamikę wzrostu sprzedaży. Grupa chce też zwiększać sprzedaż w krajach afrykańskich, azjatyckich i w Ameryce Południowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA