REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

VRG. Marża brutto nadal w górę

O 2 pkt proc. wyższa niż przed rokiem była marża brutto na sprzedaży VRG (d. Vistula Group) – podał zarząd odzieżowo-jubilerskiej grupy w comiesięcznym raporcie o wynikach sprzedaży. Tym samym tzw. pierwsza marża VRG wyniosła w minionym miesiącu 54,9 proc.
Foto: parkiet.com

Poprawa miesięcznego wyniku przyczyniła się do wzrostu marży w ujęciu narastającym za dziesięć miesięcy: wyniosła ona 51,7 proc., o 1,1 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.

Tym samym grupa wydaje się być na dobrej drodze do realizacji całorocznego celu: rentowność na tym poziomie ma się poprawić wobec 2018 r. o 1 pkt proc. Pozostałe cele to wzrost przychodów grupy VRG w dwucyfrowym tempie, przy jednoczesnej poprawie w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni sklepów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA