Handel i konsumpcja

KSG Agro skupi się na hodowli

W I półroczu spółka odnotowała skokowy wzrost zysku, na co wpływ miała restrukturyzacja zadłużenia. Można się również spodziewać, że dzięki m.in. drożejącej wieprzowinie wyniki za cały 2019 r. będą lepsze niż rok wcześniej.
Foto: Adobestock

Ukraińska firma KSG Agro zajmująca się uprawą roślin i hodowlą skupi się na produkcji trzody chlewnej, ponieważ zapewnia ona najwyższą rentowność. Ponadto dzięki m.in. drożejącej wieprzowinie można się spodziewać, że wyniki spółki w 2019 r. będą wyższe rok do roku. Notowania spółki od początku tego roku wzrosły o ponad 30 proc., do 0,9 zł.

Najlepsze perspektywy

Pomimo przeszkód, takich jak wybuch epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF), KSG Agro właśnie w hodowli trzody chlewnej widzi najlepsze perspektywy. – Stawiamy na sektory, w których mamy największe przewagi konkurencyjne. Około 30 tys. hektarów banku ziemi wystarcza, aby zaoszczędzić na głównym składniku kosztów hodowli świń i obniżyć koszty produkcji wieprzowiny. Oceniając rynek ukraiński, widzimy znaczące perspektywy rozwoju, ponieważ nie jest on wystarczająco wypełniony, jest dużo importowanej wieprzowiny. Stawiamy więc na zwiększenie udziału w rynku – mówi „Parkietowi" Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.