Handel i konsumpcja

CCC dobrze zaczęło kwartał i chce pobić wyniki z 2019 r.

Obuwniczo-odzieżowa grupa w listopadzie pokaże strategię na kolejne lata. Odżegnuje się od problemów logistycznych branży. Zapewnia, że jej magazyny są pełne nowych towarów.

Marcin Czyczerski, prezes CCC, zapewnił, że inaczej niż Nike czy LPP, grupa nie cierpi na opóźnienia w dostawach.

Foto: materiały prasowe

„Nigdy nie obiecywałam ci różanego ogrodu" – śpiewała Lynn Anderson w latach 70. Jej piosenkę wykorzystuje teraz Grupa CCC, promując kolekcję własnej marki Jenny Fairy. Jej zarząd też nie obiecuje wprawdzie na razie zbyt wiele inwestorom (nowa strategia w listopadzie), ale zapewnia co do jednego. – Krótko i stanowczo chcemy przekazać, że jesteśmy gotowi do sprzedaży kolekcji jesienno-zimowej. 97 proc. jest dostarczone do magazynów lub na półki w sklepach. Pozostałe 3 proc. jest w trakcie dostawy, ale nie ma ryzyka, że terminy nie zostaną dotrzymane – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC. Z kolei kolekcja wiosna-lato na kolejny rok dotarła już w 47 proc. – podał.

Małe różnice w wynikach

Takie deklaracje były potrzebne nie bez powodu. Po wystąpieniu wiceprezesa LPP Przemysława Lutkiewicza sprzed tygodnia zarówno media, jak i analitycy zasypali zarząd obuwniczej grupy pytaniami o łańcuchy dostaw: zatory, terminy i rosnące koszty transportu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.