Handel i konsumpcja

Analitycy czekają na sygnały z Pepco i CCC

Mimo silnej przeceny walorów LPP i całego sektora zafundowanej inwestorom tydzień temu pojawił się głos, że sytuacja – szczególnie dużych firm – nie musi być zła. Czy będzie ich więcej?
Foto: materiały prasowe

Po mocnej przecenie firm handlu detalicznego – przede wszystkim odzieżowych i obuwniczych – tydzień temu analitycy i inwestorzy czekają na informacje z CCC i Pepco. Jest też biuro, które wierzy w potencjał LPP.

Czy to już trend?

6 października przyniósł mocną przecenę akcji firm z WIG-odzież. „Przodowały" walory gdańskiej grupy LPP, której wiceprezes, Przemysław Lutkiewicz, zaczął prezentację wyników półrocza od stwierdzenia, że nad firmą zbierają się czarne chmury, i wyliczył różne ryzyka związane z biznesem właściciela marek Reserved i Sinsay. Jakby tego było mało, w ciągu dnia Rada Polityki Pieniężnej pierwszy raz od dłuższego czasu podniosła stopy procentowe, strasząc inwestorów widmem schładzania konsumpcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.