Handel i konsumpcja

Ambra: Będzie dywidenda

Inwestorzy spokojnie zareagowali na pozytywne wieści ze spółki, kurs jej akcji po południu rósł o 3 proc., do 18,1 zł.
Foto: materiały prasowe

Ambra zaraportowała całkiem udany rok obrotowy (zakończony w czerwcu), mimo że jego ostatni kwartał przypadł na szczyt lockdownu, gdy sprzedaż spadła o 6 proc. By utrzymać rentowność w następnych miesiącach, zarząd zapowiada podwyżki cen wina. – Grupa Ambra zamierza poprzez dostosowane do specyfiki kanałów dystrybucji podwyżki cen oraz dostosowanie poziomu kosztów operacyjnych utrzymać rentowność na poziomie zbliżonym do średniego z ostatnich lat – informuje zarząd w raporcie rocznym.

Rentowność na poziomie zysku brutto ze sprzedaży spadła o ok. 1,4 pkt proc., na co największy wpływ miało osłabienie walut lokalnych wobec euro. Spółka spodziewa się, że utrzymanie się niskiego kursu walut negatywnie wpłynie na rentowność w następnych kwartałach. A tymczasem sprzedaż w Rumunii wzrosła o 18,9 proc., w Czechach i na Słowacji – o 15 proc. Ogółem sprzedaż win spokojnych w całym roku obrotowym wzrosła w Ambrze o 12,9 proc., a mocnych alkoholi nawet o 17 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.