REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

LPP: Pod względem wartości sprzedaży sklepy zagraniczne wyprzedziły już Polskę

LPP rozpoczęło szybszą wyprzedaż w swoich sklepach w lipcu, aby już w sierpniu wprowadzić do sieci nowe kolekcje. Pod względem wartości sprzedaży sklepy zagraniczne wyprzedziły już Polskę, poinformował ISBnews wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.
Foto: materiały prasowe

"Mieliśmy dobrą sprzedaż w kwietniu i w czerwcu, ale słabsza pogoda w maju wpłynęła znacząco na wyniki II kw. W lipcu prowadziliśmy intensywne wyprzedaże, aby móc szybciej zatowarować sklepy nową kolekcją. Naszym celem było, aby od sierpnia sklepy miały już nową kolekcję i jesteśmy obecnie zadowoleni ze sprzedaży w ubiegłym miesiącu" - powiedział Lutkiewicz w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że coraz mocniej rośnie sprzedaż poza Polską. "W ubiegłym roku powierzchnia sklepów za granicą była wyższa niż w Polsce. A w tym roku, już w drugim kwartale zagranica wyprzedziła nasz kraj pod względem wartości sprzedaży. Obecnie bardzo dobrą sprzedaż notujemy w Rosji, na Ukrainie, dobrą w Rumunii. Widzimy również poprawę w Niemczech i w Wielkiej Brytanii" - powiedział Lutkiewicz.

Dodał, że - zgodnie z planem - w połowie października LPP otworzy sklepy wszystkich swoich 5 marek w Finlandii. Otwarcie kolejnego kraju planowane jest w przyszłym roku. LPP nadal nie jest zainteresowane akwizycjami - zarówno w kraju, jak i poza Polską. "Nadal nie jesteśmy zainteresowani przejęciami, choć sporo firm wciąż zgłasza się do nas z propozycją, czy ich kupimy" - powiedział Lutkiewicz.

LPP odnotowało 205,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 206,13 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 352,54 mln zł wobec 311,76 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 214,14 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 2 049,74 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2019 r. spółka miała 90,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 101,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 041,82 mln zł w porównaniu z 3 630,09 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 6,08 mln zł wobec 147,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Na koniec II kw. 2019 roku grupa dysponowała 1 752 sklepami w 24 krajach o łącznej powierzchni 1 134,3 tys. m2. Poza granicami Polski znajdowały się 829 sklepy (613,0 tys. m2). Łączna powierzchnia handlowa w porównaniu z I półroczem 2018 roku wzrosła o 9,7%, podano także.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA