Handel i konsumpcja

Gobarto: Odporność na Covid

Notowana na rynku głównym GPW spółka Gobarto znacząco poprawiła wyniki w I półroczu. Grupa mimo pandemii działa bez zakłóceń. Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o blisko 6 proc., do 5,45 zł.
Foto: Bloomberg

Gobarto to największa polska firma zajmująca się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa czerwonego. Jej skonsolidowane przychody wyniosły w I półroczu 1,084 mld zł w porównaniu z 889 mln zł rok wcześniej. Zysk netto grupy wyniósł 23,4 mln zł wobec 13,2 mln zł przed rokiem. Największy pozytywny wpływ na wyniki miała sprzedaż w segmencie mięsa i wędlin, realizowana przez spółkę dominującą w grupie.

Zarząd zaznacza, że obecnie wszelkie procesy biznesowe przebiegają bez zakłóceń. W II kwartale firma nie odnotowała znaczącego wpływu epidemii na wyniki finansowe. „Należy jednak zaznaczyć, że ewentualny spadek przychodów został zrekompensowany wzrostem przychodów w okresie przedświątecznym, dlatego też trudno oszacować wpływ skutków Covid-19 na poziom przychodów uzyskanych w II kwartale bieżącego roku. Na chwilę obecną można jedynie przewidywać, że w krótkim i średnim terminie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mogą mieć wpływ na sytuację gospodarczą kraju, a tym samym na wyniki finansowe Gobarto w III kwartale 2020 r." – tłumaczy spółka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.